כשאנחנו מדברים על ריפוי בעזרת אנרגיות (הילינג) אנחנו מדמים בדרך כלל סדרת טיפולים, בה המטפל מאבחן את שדה האנרגיה של המטופל ועל פי אבחון זה מנקה מהאדם אנרגיות חוסמות ומזרים אליו את האנרגיות הדרושות לו.

הריפוי השמאני של הקורנדרוס מקיף מניפה רחבה הרבה יותר של שיטות טיפול, בהן מגוון עצום של טכניקות ריפוי המיושמות בחדר הטיפולים וגרידים הכתובים בשפת האור – אותם כותב השמאן במצב מדיטטיבי תוך כדי חיבור לאנרגיות הקורנדרוס.

הקורנדרוס – שבט קטן של מרפאים במקסיקו העבירו מדור לדור ידע עתיק שמקורו בשבטי המאיה והאצטקים. אספרנזה, השמאנית האחרונה בשושלת הקורנדרוס, חשפה בפני סטאר פואנטס, הילרית אמריקנית ממוצא יהודי-מכסיקני, את כל סודות הטקסים וטכניקות הריפוי השמאני, חנכה אותה לאנרגיות הריפוי הייחודיות שלא היו מוכרות עד אז מחוץ לשבט ולימדה אותה את שפת האור. סטאר פואנטס הורשתה להעביר את הידע שלמדה אל הכתב ולהפיץ אותו. בדרך זו נפתח ידע זה לפני כשלושים וחמש שנה למערב. סטאר פואנטס החלה ללמד את גוף הידע העצום של סודות  הקורנדרוס, תוך שהיא חונכת את תלמידיה באנרגיות הריפוי המופלאות.

אחד ממפתחות הריפוי השמאני נקרא שפת האור. שפת האור היא שפה המורכבת ממגוון גדול של צורות גאומטריות ושל צבעים. בכל צורה גיאומטרית נשבר האור בדרך שונה, והאופן בו זורם האור דרך הצורה משפיע על איכות הריפוי הייחודית לה. בדומה, יש לכל צבע תדר ריפוי ייחודי. כשהצורה והצבע חוברים יחדיו, נוצר מגוון עצום של גווני אנרגיות ריפוי.

שפת האור נכתבת בגרידים. גריד הוא תרשים זרימה הבנוי על פי עקרונות מורכבים. הוא מהווה שרשרת של צורות עם צבעיהן, המדריכות את האור לזרום באופן קבוע במסלול שנכתב. גריד מהווה מעין משדר, המשדר – בכל רגע נתון לאורך תקופה – את מסלול הריפוי הכתוב. הגריד מאפשר לאנרגיית הריפוי להגיע אל האדם 24/7 ולתמוך בו כל העת עד שהתהליך עבורו  נבנה הגריד – מסתיים. כאשר גריד מסיים את תפקידו – בונה השמאן גריד חדש המתאים לשלב בו נמצא האדם.

מסורת כתיבת הגרידים הועברה אצל הקורנדרוס מדור לדור והתרחבה תוך כדי כך על פי הניסיון המצטבר. היא ממשיכה להתרחב גם מאז נפתחה למרפאים בעולם המוסיפים מניסיונם.

הגריד הבסיסי לו זקוק כל אדם הוא הגריד האישי. זהו גריד של שבע צורות המקבילות לשבע הצ'קרות. זהו גריד הנותן לאדם תמיכה אנרגטית במהלך תהליכי ההתפתחות שלו, מייצב אותו, סוגר את ההילה שלו ועל ידי כך מגן עליו. הגריד מקנה תחושת בטחון ומיקוד ומומלץ לכל אדם. הוא מומלץ במיוחד לאנשים הנמצאים בתהליכי התפתחות.

בנוסף לו קיים מגוון של סוגי גרידים גדולים יותר, של 12, של 49, של 144 צורות ועוד. השמאן בוחר ביניהם על פי יעדי וצרכי האדם. כל גריד משדר לאדם אנרגיות באופן רציף ועל ידי כך תומך בהגשמת יעדים שאליהם הוא שואף. גריד יכול, למשל, לסייע בריפוי פיזי או נפשי, בהגשמה של מערכות יחסים, בשיפור תקשורת, בשחרור מתקיעות בקריירה, ובכל נושא אחר שמבקש האדם לקדם.

בצד גרידים אישיים התומכים בהתפתחות הפרט בונה השמאן אחד לאחד גרידים קהילתיים הנבנים לטובתה העליונה של קבוצה, מתוך תפיסת העולם של הקורנדרוס, שהיחיד הוא חלק ממרקם חברתי וכי העשייה למען הפרט צריכה תמיד להיות שלובה בעשייה לטובת הכלל. הגרידים הקהילתיים מהווים לפיכך פן חשוב ביותר במסכת העשייה של השמאן.

 

 

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar