אחרי צוק איתן המתחצוק איתן הסתיים מזמן, הימים חולפים ואנשים עדיין פונים אלי מתוך מצוקה. הם חרדים – מתוחים משהיו לפני המבצע. כאילו קפיץ שנמתח במהלך המבצע לא השתחרר, הגוף–נפש לא חזר אל עצמו. הם מגיבים לכל לחץ רגעי בתגובה מוגזמת של בהלה. גם ילדים. הם נדרכים מזיקוקי דינור, מסירנה של רכב חילוץ, מבום על-קולי. הם סובלים ממצב של פוסט טראומה.

הגוף-נפש נשאר קפוץ מאז המבצע, וכל לחץ מכווץ אותו עוד. כאילו "צפירת ההרגעה" לא הגיעה אליו, המבצע לא הסתיים, הדריכות נשארה, ממאנת להתפוגג. הגוף מגיב כאילו הסכנה עדיין קיימת.

לעתים די בפגישה אחת או בסדנה של מספר שעות כדי לפוגג את המתח המצטבר הזה ולהחזיר את המערכת לאיזון.

אין מדובר בניסים אלא בטכניקה חכמה שמדהימה ביכולתה לשחרר מתח. היא נקראת EFT.

טכניקת ה—EFT מוכרת על ידי חברות ביטוח הבריאות בארה"ב, כיון שהיא כל כך יעילה. היא נוצרה מתוך שילוב גאוני בעיני בין מזרח ומערב. היא מתבססת על הידע הקיים ברפואה הסינית לגבי זרימת אנרגית החיים לאורך ערוצי האנרגיה, המרידיאנים, אותם ערוצי אנרגיה שהתגלו ברפואה הסינית במהלך אלפי שנות מחקר וטיפול.  המטופל לומד לנקוש באצבעותיו הקשות פשוטות על נקודות מסוימות בגופו על ועל ידי כך משתפרת זרימת האנרגיה.

התהליך מתחיל מפנייה למטופל לעצום עיניים ולשים לב לתחושה, הרגשה, תמונה טראומטית או מחשבה הנמצאים בו באותו רגע. המטפל מקשיב ומנסח מתוך הדברים אמירה ממוקדת המתייחסת למה שעלה, בודק אותה עם המטופל, ומיד אחר כך מתחיל סבב נקישות על הגוף  תוך כדי התמקדות במה שעלה. הנקישות מזרימות את האנרגיה ומפוגגות מתח. עם סיום סבב הנקישות הראשון מתבקש המטופל להקשיב שוב פנימה ולזהות את תחושתו/ הרגשתו/ תמונות שעולות בו/ מחשבות. מתוך התבוננות זו פנימה מתנסח סבב הנקישות השני, וכן הלאה, על פני כמה וכמה סבבים.

תהליך זה של זיהוי תחושות/ רגשות/ תמונות טראומטיות/ מחשבות נמשך עד להשגת תחושת רוגע נעים בגוף. ברגע שהושג הרוגע – התפוגג המתח שנצבר בגוף והאדם חוזר להתרווח בתוך עצמו.

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar