כניסה להריוןרננה פנתה לטיפול על רקע כישלונות חוזרים להיכנס להריון וספק לגבי האפשרות שהיא תצליח להיכנס להריון. היא סיפרה שבהתחלה ציפתה להיכנס להריון מהר ובקלות. כלל לא עלה על דעתה שתיתקל בקשיים. בהמשך עברה כמה ניסיונות של הפריה חוץ גופית ועם כל ניסיון הלך ופחת האמון שלה באפשרות שזה יקרה. לטפול פסיכולוגי- גוף- נפש הגיעה כדי לבדוק האם יש היבטים נפשיים לכך שאינה מצליחה להרות.

רננה הרשימה אותי כאישה עצמאית ואסרטיבית שנושאת בתחום המקצועי בתפקידים אחראיים ומובילים. בפער גדול מהתרשמות זו, כשעברה לדבר על אביה עברה לטון ילדותי ותיארה געגוע עמוק אליו.

סיפרה על הטראומה הגדולה של חייה בגיל שש – כאשר אביה האהוב נעלם מחייה. אמה לא הצליחה להתמודד לבד עם גידול הילדים ורננה הועברה לקיבוץ בו גדלה כילדת חוץ. עד אותו יום נורא שבו אבא נעלם מחייה – חוותה רננה את המשפחה כיציבה. באותו רגע קרס עולמה.

בפגישות הטיפול הראשונות שוחחנו והתבוננו בשני הצדדים הללו באישיותה של רננה – הצד הבוגר, המתפקד, העצמאי ומפותח, והצד של הילדה שנאחזת בשנות ילדותה המוקדמת שלפני העלמות האב ופירוק המשפחה. בהתאם לכך עשינו עבודה בטכניקת EFT לגבי האירועים הטראומטיים סביב העלמות האב, התערערות התא המשפחתי, המעבר לקיבוץ והקשיים שלה כילדת חוץ. הטיפול התנהל בדרך של העמקת ההתבוננות בשילוב עם טכניקות גוף-נפש המזרימות את האנרגיה, בעקר EFT ודמיון מודרך.

לאחר שאיבדו הטראומות משהו מעוצמתם החלו לעלות תחושות חוסר ערך שמקורם בחיים בקיבוץ כילדת חוץ, רגשות של חוסר בשלות וחוסר אונים. עסקנו בריכוך תחושות ורגשות אלו בעזרת אותן טכניקות של התבוננות תוך הזרמת אנרגיה.

בהמשך קיימנו גם פגישות ספורות של דמיון מודרך שבהן נעשתה "הכנת הרחם" לקליטת הריון, בעזרת הרפיה, נשימה והתבוננות ברחם המתכוננת להריון.

כיום, לאחר כשנה וחצי מתחילת הטיפול, מגיעה רננה בעייפות מהולה בגאווה כשבטנה מתנשאת לפניה. היא בחודש החמישי להריונה ושתינו יחד מלוות את ההיריון הנכסף עם כל התחושות, הרגשות והמחשבות שהוא מעלה.

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar