חיי התחילו במקום לא רוחני בכלל. הייתי ילדה קטנה ומבוהלת המתקשה לחיות את החיים. כשחליתי בפוליו בגיל שבע נהייתי עסוקה מאד בהתמודדות אינסופית עם היום יום, עם תפקוד, וכמובן עם כל המסכת הרגשית של ייאוש, תסכול וכעס סביב הנכות. כילדה זה היה קשה, כמתבגרת מאד חריגה – קשה מאד, עם תחושות חוסר ערך, הרגשה שאין לי סיכוי לחיים 'שווים', דיכאון. המצב הביא אותי כבר בגיל צעיר לטיפול הפסיכולוגי הראשון בו הייתי.

הלכתי ללמוד פסיכולוגיה בלי בטחון שהמקצוע מתאים לי. פשוט לא היו לי נטיות ריאליות והתקשיתי למצוא תחום לימודים. כך, לפני ארבעים שנה, התחלתי להתוודע לתחום הפסיכולוגיה, ובהמשך, דרך לימודי תואר שני ושלישי, עבודה מעשית במקומות שונים ומגוונים והתנסות עצמית ממושכת בטיפול כמטופלת וכמטפלת – התבהר יותר ויותר כי הגעתי למקום הנכון לי .

כחלק מהתפתחותי והכשרתי עברתי טיפולים ממושכים של הסתכלות פנימה = פסיכותרפיה. הייתי זקוקה לעזרה בשביל עצמי, וגם הבנתי שאדם לא יכול לעשות עבודה טובה כמטפל אם יש בו יותר מדי כאב לא פתור שעלול ליצור אי יכולת להפריד בין הכאבים שלו לאלה של האדם הבא אליו לעזרה. בהמשך עסקתי בפסיכותרפיה וליוויתי אנשים רבים במסעות חיפוש האמת הפנימית שלהם. שנים רבות גם הייתי מדריכה של פסיכולוגים צעירים במרפאה ציבורית, ליוויתי אותם בעבודתם, תוך שהם נעזרים בי ואני מעמיקה דרך המפגש אתם את ההבנה הפסיכולוגית שלי.

מתוך עשרות שנות עבודה במקצוע ומפגש עם יכולותיו האדירות לסייע לאנשים בהתפתחותם למדתי להכיר היטב גם את מגבלותיו. על אף עבודה פסיכולוגית רבה שעשיתי עם עצמי ועם אחרים עדיין הייתי נכנסת למתח ולחרדה לעתים קרובות. גם בחלק מן המטופלים שלי שאותם ליוויתי בהתפתחותם ושעשו דרך משמעותית מאד – חוויתי תסכול, שלהם ושלי. הם עשו עבודה מרובה, התפתחו, אך חלק מן הסבל שלהם נותר, וההרגשה הייתה שבדרכים שהכרתי אז לא ניתן היה להגיע רחוק יותר.

התחלתי להרגיש צורך להרחיב את עולמי. חברה הציעה לי ללכת אתה לסדנת הילינג. הלכתי, התחלתי לתרגל הילינג על בני ביתי וחברי, חוויתי שזה עובד. הלכתי ללמוד לימודי הילינג מסודרים, ובהדרגה פיתחתי במהלך השנים יכולות מסוימות כהילרית. התחלתי לשלב הילינג בטיפולים. כמעט במקרה גם הגעתי לסדנא ראשונה של שחזור גלגולים. הכל קרה לאט, כמו פלירט מאד לא אינטנסיבי, שנתן לי להתרגל לאט לאט לרעיון שיש עולם שהוא מעבר לנראה.

הלכתי לסדנאות נוספות המלמדות שחזור גלגולים, חוויתי חוויות של ראיית גלגולים. עם כל העבודה הנפשית המרובה שעשיתי עד אז – הייתי לעתים קרובות מתוחה ולחוצה. היו למתח השלכות לא טובות על איכות חיי ועל מצבי הגופני. ואז התחלתי לנסות לחזור לגלגולים קודמים. לא ידעתי מראש האם אלה גלגולים. חוויתי שאלה סיפורים העולים מתוכי כשאני בהרפיה ומקבלת הנחייה ללכת אחורנית בזמן. בהמשך, ידעתי גם שאני חווה אותם כמאד אמיתיים, כחוויות מאד חזקות, מאד קשות.

מתוך התנסות זו ואחרות התחלתי בזהירות רבה לבדוק האם גם כמה ממטופלי ייעזרו על ידי הליכה לגלגולים קודמים. התוצאות היו דרמטיות. מצבם של אנשים שעבודה דרך הרפיה התאימה להם – השתפר לעין ערוך. התחלתי לחפש את הדרך של שילוב עבודה של שחזור גלגולים בתוך פסיכותרפיה וכך אני עובדת לעתים עד היום.

עם השנים התוודעתי גם לטכניקת ה-EFT או Emotional Freedom Technique המאפשרת למשתמש בה לשפר את זרימת האנרגיה שלו בצורה פשוטה ומהירה ומביאה על ידי כך להפחתת רמות חרדה/מתח. כשהזרמת האנרגיה נעשית תוך כדי התמקדות בתחושה, רגש או מחשבה ממוקדים – היא מביאה בהדרגה לניטרול של נשוא הטיפול מהמתח הנילווה אליו. זו שיטה אפקטיבית ביותר לטיפול בכאב, פחדים, פוביות, טראומות, מחשבות והתנהגויות אובססיביות. היא כלי מקדם וממקד בעבודה בנושא דימוי עצמי, אמונות ודפוסים.  התמחיתי בטכניקה ושזרתי גם אותה אל תוך ארגז הכלים שלי.

במקביל נפתחתי אל עולם הרוח, למדתי מדיטציה, דמיון מודרך והילינג, טיפלתי בעצמי ובאחרים בכלים אלה, שהעשירו את עולמי הפנימי ואת עולמם של מטופלי. המשכתי אל מסע של לימודי רפואה שמאנית והתחברתי לתדרים גבוהים יותר של אנרגיה.

יש לי בת מאומצת, ליליה אליהו, עם ראייה על חושית מאד צלולה, שהיא כיום מרפאה שמאנית. נכנסנו לאחרונה לשותפות בעבודת הקודש של טיפול האנשים דרך שילוב טיפולים פסיכולוגיים עם טיפולים שמאניים.

הזכות לגדל את ליליה בעבר והמפגש היום יומי אתה כיום כעמיתה לעבודה – תורמים לאורך כל הדרך המשותפת שלנו לכך שהאופקים שלי הולכים ונפתחים.

השילוב העדכני בין טיפול פסיכולוגי-אנרגטי בו אני מטפלת לבין הטיפולים השמאנים שנותנת ליליה מאפשרים לנו לסייע לאנשים המחפשים התפתחות ושחרור סבל, לפוגג פחדים ולהגיע אל חיים חיוניים, צבעוניים עם שמחת חיים. תוך כדי עבודתנו אנחנו לומדות ומתחדשות כל העת ומנהלות את חיינו בעניין, בהנאה ואהבה.

 

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar